- +45 70 200 142
- support@datacomfort.dk
- Man - Fre: 8:00 - 16:00
- Support
Træt af at fakturere?
Lad Uniconta klare faktureringen for dig
Ved hjælp af autofakturering kan du få automatiseret din faktureringsproces og derved spare værdifuld tid.
Uniconta autofakturering er udviklet på baggrund af en efterspørgsel fra vores kunder og forbedret ud fra deres behov, for at sikre det bedst mulige produkt. I dette modul får du et produkt, der effektiviserer jeres faktureringsproces samt sikrer, at faktureringen sker inden for den tidsramme, du ønsker og ud fra de indstillinger, du ønsker.
Autofaktureringen kan eksempelvis indstilles til, at alle webshopordrer, der er leveret, bliver faktureret hver 3. time. Herudover kan autofaktureringen også indstilles til, at der ikke kan faktureres for specifikke ydelser alene fx. fragt og/eller ekspeditionsgebyrer. Ved hjælp af denne mulighed sikrer du jer, at der ikke kan sendes en faktura indeholdende fragtomkostninger uden, der er mindst et andet produkt tilknyttet denne faktura. Disse indstillinger kan ændres alt efter dine behov.
Uniconta autofakturering kan I få lov at afprøve i 30 dage gratis. På den måde kan du få lov opleve produkt selv.
Autofaktureringsmodulet kan indstilles efter jeres behov. Vi kan hjælpe jer med at finde frem til den bedste løsning, der passer jeres virksomhed.
Har du spørgsmål?
Vi er klar på telefonen.